Raimondo d´Inzeo » Kdo je kdo

Raimondo d´Inzeo

Biographical Info

*02.02.1925    †18.11.2013

Raimondo d Inzeo OH Rome 1960

Málokterý z jezdců dosáhne ve svém životě tak významného postavení, jako se to podařilo italskému internacionálovi Raimondu d´Inzeovi. Narodil se v rodině významného jezdeckého instruktora v důležitém equitačním centru v Piemont Reale. Věhlas jména šířil společně se starším bratrem Pierem. Raimondo startoval na osmi OH.
Společně s bratrem zcela ovládali mnoho let italský i světový sport. V roce 1960 se na OH v Římě stal Raimondo, po zisku individuálního zlata ve skákání (POSILLIPO – foto), miláčkem italských fanoušků. Jeho bratr Piero stál hned pod ním, na stříbrném stupni..
Když Raimondo vzpomínal na své začátky prozradil, že do 10 let se bál koní. Protože se ale cítil při rozhovorech otce se starším bratrem vyloučený, rozhodl se svůj strach překonat. Nikdy toho nelitoval.
Stejně jako jeho bratr nakonec získal celkem šest olympijských medailí. Poprvé startoval na OH v roce 1948 ve všestrannosti. Naposledy pak v roce 1976 v Montrealu, kdy byl navíc při slavnostním zahájení vlajkonošem italské výpravy. V roce 1993 navštívil jako vedoucí italského týmu i Českou republiku.

Raimondo d Inzeo při návštěvě Prahy 1993

Kategorie: Kdo je kdo